Jag har börjat planera när jag ska ta mitt liv. Nu ska jag bara hitta det perfekta stället. Jag kommer någ bara leva i ungefär 2 månader till om allt blir som jag har tänkt mig. Nu ska stå ut med livet tills dess.
Neeej. Fina du <3 Gör det inte. Jag förstår att du tycker det är helt outhärdligt att leva. Det tycker jag med. Orkar du säga vad som inte går att lösa i ditt liv? Vad är det som du känner är omöjligt att förändra och göra så det blir bättre?
Jag förstår. Det borde gå att lösa på något sätt! Mår du speciellt dåligt pga. avsaknaden av rutiner och struktur, eller är det snarare tvärtom att du mår så dåligt att du inte klarar av det därför?
Jag har inte heller några rutiner eller struktur i min vardag, men vi kan ta oss genom detta! Det finns så mycket i livet som är värt att leva för. Är du helt ensam eller har du någon att dela dina tankar med?
Visar 6 inlägg - 1 till 6 (av 6 totalt)
5
Du måste vara inloggad för att svara på denna tråd.
We currently have informational texts about mental health in all languages listed below. You find the translated texts by clicking on a language below or by visiting the page ”Lär dig mer” and hitting the ”Fakta”-button.